Rázová vlna Praha

Rázová vlna

 

Rázová vlna je vlastně akustické vlnění s extrémně vysokými špičkami energie, podobné vlnám, ke kterým dochází v atmosféře po explozivní události, jako je např. blesk nebo aerodynamický třesk. Od ultrazvuku se rázová vlna liší svou extrémně velkou amplitudou tlaku. Kromě toho ultrazvuk většinou tvoří periodické kmitání, zatímco rázová vlna je samostatný puls. 

 

Extrakorporální terapie akustickou vlnou není určena k drcení tkání, ale spíš k vyvolání mikroskopických intersticiálních a extracelulárních biologických účinků, které zahrnují regeneraci tkáně. V moderní léčbě bolesti je energie akustické vlny vedena od bodu vzniku, což je generátor akustické vlny, prostřednictvím vodivého gelu do bolestivých tělesných partií, kde se aplikuje její hojivý účinek.

Co o nás klienti říkají

Na léčbu rázovou vlnou k Mgr Heleně Krumlové jsem se dostala díky doporučení známého, který je lékař a přednosta rehabilitační kliniky. Po intenzivním golfovém trénování mě začal trápit golfový loket, asi rok jsem chodila na "tejpování", ale to již v chronickém stavu nepomáhalo. Po cca deseti intervencích rázovou vlnou se loket výrazně zlepšil resp vyléčil a přestal bolet. V kombinaci s kondičním posilováním jsem se obtíží téměř zbavila, pouze občas zajdu preventivně k Mgr Krumlové na ultrazvuk. Jen lituji, že jsem nešla na rázovou vlnu dřív, než se bolest stala chronickou. Rázovou vlnu v rehabilitačním zařízení Mgr Krumlové mohou vřele doporučit!!! Mockrát děkuji

PhDr Renata Drahozalová

Biologické účinky:

 

Pro zahájení a udržování procesů regenerace poškozených tkáňových struktur je nezbytný vyživující krevní tok. Aplikace akustických vln vytváří ve šlachách a kostech kapilární mikrotrhlinky a výrazně zvyšuje hodnotu indikátorů růstu, jako jsou endoteliální NO-syntéza (eNOS), vaskulární endotelový růstový faktor (VEBR), antigen proliferujících buněk (PCNA) a kostní morfogenetický protein (BMP).Tyto dva procesy stimulují růst a remodelaci nových arteriol. Nové cévy zlepší prokrvení a okysličení, což vede k rychlejšímu hojení jak cévy, tak i kosti.

 

K chronickému zánětu dochází tehdy, když zánětlivá reakce není zcela potlačena. Může poškodit zdravé části těla a vést k chronické bolesti. Aktivita žírných buněk, které se podílejí na zánětlivém procesu, může být zvýšena prostupující akustickou vlnou. Po aktivaci žírných buněk může následovat syntéza chemokinů a cytokinů. Uvolnění prozánětlivých směsí může v případě potřeby pomoci obnovit normální hojivé a regenerační procesy.

 

Produkce dostatečného množství kolagenu je nutnou podmínkou procesu regenerace tkáně. Terapie rázovou vlnou urychluje prokolagenní syntézu. Nově vytvářená kolagenová vlákna jsou formována do podélné struktury. Tato nově vzniklá vlákna šlach jsou hustší a tužší.

Nejčastější indikace pro léčbu rázovou vlnou:

 

Horní končetina

 

 

Dolní končetina

 

Rehazone s.r.o.
Obchodní náměstí 2
Praha 12, 14300

IČ: 06355790
Čú: 183414002/5500

info@rehazone.cz
+420 736 169 169

Jednatel:
Mgr. Helena Krumlová
IČ: 75836742